Kitap Yorumu: Wildfire – Ilona Andrews (Gizli Miras 3)

Wildfire - Ilona Andrews
Wildfire – Ilona Andrews

Gizli Miras serisinin ikinci kitabında çok heyecanlı bir yerde bırakmıştık ve Wildfire hemen oradan devam ediyor.. Nevada’nın kökenleri ortaya çıkmış, Baylor ailesinin bir Ev olma konusu gündeme gelmiş, Rogan ve Nevada’nın ilişkileri ilerlemiş ve Nevada iyice kendi güçlerini fark etmeye başlamıştı.

Bu kitap tamamen geçmişle yüzleşmeye ve gelecek için kararlar vermeye yönelikti. Öncelikle Nevada’nın büyükannesi gelerek bir terör estirmeye başlıyor, daha sonra Nevada bir Baylor Evi olmak için başvuruyor, bu da yetmezmiş gibi Olivia’nın kızı Rhyda’nın kocası kaçırılıyor ve Rogan’ın eski nişanlısı onu bulması için Nevada’nın şirketine başvuruyor.

Çok heyecan dolu, saldırı açısından yüklü, tehlikeli ve muhteşem bir kitap. Nevada gücü ve büyükannesinin geçmiş estirdiği terör yüzünden epey nefret edilen bir karakter halini alırken, Evler arası savaşlar yaşanıyor. Baylor Evi daha tam olarak kabul edilmemiş olsa da, bütün aileyi korumak ve Baylor Evi’nin Rogan’ın uzantısı olmadığını kabul ettirmek için çabalıyor, savaşlarda yer alıyor. Heyecanlı bir kitap olmasının yanında, tehlikeli de bir kitap.

Önceki kitapta Leon’un gücü anlaşılmış ve ailede korku uyandırmıştı. Bu kitapta hem onun gücünün boyutunu hem de Leon’un geleceği için bir karar verişini okuyoruz. Yani Leon artık ailesinin diğer üyeleri gibi güçlü olduğunu biliyor. Ve verdiği tepkiyi hiç beklemeyeceksiniz.

Beni asıl etkileyen, ailenin neden bu kadar güçlü olduğunu öğrendiğimiz an oldu. Nevada’nın nasıl bir geçmişi olduğu öğrenmek çok heyecan verici. Üstelik kardeşlerinin de güçlerini artık biliyoruz. O açıdan gizem falan kalmadı. (Okurken delirdim.)

Rogan ve Nevada açısından ise olumlu ve olumsuz gelişmelerin olduğu bir kitap. Genellikle olumlu ve yer yer olumsuz diyerek içinizi rahatlatmam gerek. İç ısıtan bir çiftler. Asıl takdire şayan özellik, Rogan’ın davranma şekli. Hâlâ Nevada’nın ve ailesinin geleceğini kendi mutluluğunun üzerinde tutuyor. Hâlâ ona bir çıkış yolu vermekten geri durmuyor. Nasıl güzel yaratılmış bir karakter.

BENZER:  Kitap Yorumu: Emerald Blaze - Ilona Andrews (Gizli Miras 5)

Kurguya gelirsek, yer yer tahmin edilebilir (Bu ikinci kitapta da vardı, ama ilk kitapta olduğunu anımsamıyorum.) bir hikâye göze çarpıyor, ancak bu kitabın sıradan olmasını engellemiyor. Hatta doğru mu bildim, ipuçlarını yakaladım mı diye merak ederken kitap daha heyecanlı akıyor. Üstelik Nevada’nın artık koruması gereken bir Ev şanı olduğu için de, onun masaya yumruğunu vurduğunu görebilirsiniz. (Çok efsaneydi buralar.)

Bu seriyi, aslında Ilona Andrews‘un yazdığı her şeyi öneriyorum. Karı-Koca yazarlar insanları büyüleyen kitaplar yazıyorlar ve çok tatlılar. Eğer Avon serinin devamını çıkarmama gibi bir eylemde bulunursa, seriyi kendileri yayımlayacaklar. Öyle de tatlılar. Bebekler.

Gizli Miras Serisi şöyle:

  1. Gizli Miras 1: Kızıl Ateş
  2. Gizli Miras 2: White Hot
  3. Gizli Miras 3: Wildfire
  4. Gizli Miras 4: Sapphire Flames
  5. Gizli Miras 5: Emerald Blaze
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.