24 May 2024
Fantastik Kitap Yorumu

Kitap Yorumu: White Hot – Ilona Andrews (Gizli Miras 2)

  • Haziran 13, 2017
  • 3 min read
  • 2 Views
Kitap Yorumu: White Hot – Ilona Andrews (Gizli Miras 2)

Ilona Andrews‘ın yazdığı White Hot en sevdiğim serilerden olan Gizli Miras serisinin ikinci kitabı ve bu kitabın çıkmasını uzun zamandır bekliyorum. Tam olarak 3 yıl. İlk çıktığında okumuştum serinin birincisini.

Neyse ki serinin üçüncü kitap temmuz itibariyle onun değerini bilecek bu ellere düşecek. Ancak tek bir sorun var: Seri bitiyor. Yani en azından bu ikili için. Kısmen. Neden mi bahsediyorum? Birazdan geleceğim.

Okuyanlar bilir, ilk kitapta Rogan bir süpernovaya dönmüş, Adam Pierce ve onu piyon olarak kullanan birilerinin elinden kurtarmak için şehri yerle bir etmenin eşiğine gelmişti. Neyse Nevada Rogan’a ulaşmış ve ta-da-dam! birlikte, ölecek onlarca insanı kurtarmışlardı.

Sonrasında ise Rogan, Nevada’ya gel oyuncağım ol (aslında hepimiz yanıp tutuştuğunu biliyoruz ama Nevada’nın sözlerini kullanmak zorundayım. Her daim kızın yanındayım çünkü ben.) demiş ve Nevada, hadi oradan ateş parçası, deyip Rogan’ı evinden postalamıştı.

Kapak çok kötü be…

White Hot’u Nasıl Bilirdiniz?

White Hot, bir süredir birbirlerini görmemiş bir Rogan ve Nevada ile başlıyor. Nevada kendisini büyük tehlike altında bırakacak bir iş yapıyor. Önce özel gücünü kullanarak bir kaçırılma davasına el atıyor. Sonra da büyük evlerin dalaştığı bir cinayet vakasını, sırf kocanın haline üzüldüğü için alıyor. Kendisine de ölüler için adalet aradığını söylüyor tabii ki. Eh, hayat dönemeçlerden, TESADÜFlerden oluştuğu için de Rogan, Nevada’ya bu tehlikeli görev için de yardım etmeyi kendisine bir görev biliyor. Tabii keşke sırf yardım etmekle kalsa. Kitabın sonlarına doğru neler yaptığını göreceksiniz. Hâlâ aklıma gelince yuh diyorum.

Ben bile paint ile bu kapaktan daha iyisini yapardım…

İtiraf etmem gerekir, ilk kitabı daha çok sevmiştim. Bu kitapta bir şeyler eksikti. Belki de bu uzun süre çıksın diye beklediğim için büyüyen beklentiden kaynaklıdır.

BENZER:  Kitap Yorumu: Fangs - Sarah Andersen

Benim açımdan bu kitaptaki asıl bomba, Nevada’nın kardeşleriyle yeğenlerinin güçlerini öğrenmemiz oldu. Üstelik Nevada’nın güçlerinin kaynağını da öğreniyoruz. White Hot yerine POWER INHERITED tarzı bir adla J. R. Ward’a rakip olabilirlerdi bence.Okuyun, Okutturun…

Kan gölü götürdü. Güzel atışmalar okundu. Bir kez daha dünya kötülerin pis pençelerinden kurtarıldı. Nevada’nın manyak ailesi yürek ısıttı. Yani gene çok sevdiğim bir Ilona Andrews kitabı oldu. Üçüncü kitabı dört göz, yirmi parmak, iki toto ve uykusuz saatler heyecanıyla bekliyorum. Okumadıysanız, okuyun. Çünkü harika yazıyorlar.

Ilona Andrews’in kurgu ve karakter gelişimi hünerine gerçekten diyecek laf bulamıyorum. Bu işi iyi beceren, okura istediğini veren bir ikililer doğrusu. Üstelik her yeni kitapla okuru kendilerine bir şekilde daha iyi bağlamayı da başarıyorlar.

Gizli Miras Serisi şöyle:

  1. Gizli Miras 1: Kızıl Ateş
  2. Gizli Miras 2: White Hot
  3. Gizli Miras 3: Wildfire
  4. Gizli Miras 4: Sapphire Flames
  5. Gizli Miras 5: Emerald Blaze
About Author

Merve Özcan

Çevirmen, SEO'CU, eski editör. Çokbilmiş. Kedisever. Usta geyikçi. Muzip. Meraklı. Geveze. Çocuk ruhlu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.