Paula Hawkins Kimdir? Paula Hawkins Kitapları Nelerdir?

Paula Hawkins Kimdir
Paula Hawkins Kimdir

Eğer gerilim kitapları seviyor ve uyarlama filmlerle de alakanız varsa Paula Hawkins kimdir sorusunu bir noktada sormuşsunuzdur.

Her ne kadar kendisi aile şiddet ve uyuşturucu konusuyla tanınan Trendeki Kız‘ın yazarı olsa da yazarlık geçmişi çok daha derin. Hadi birlikte İngiliz yazar Paula Hawkins’i tanıyalım.

Paula Hawkins Kimdir?

Paula Hawkins, 26 Ağustos 1972 yılında Rodezya, Salisbury’de (İngiltere) doğdu. Anthony “Tony” Hawkins ve karısı Glynne’in kızı olarak yine aynı yerde büyüdü. Babası bir ekonomi profesörü ve finans gazetecisiydi. 1989’da Londra’ya taşınmadan önce, 17 yaşında, Hawkins, Zimbabwe, Harare’deki Arundel Okulu’nda ve ardından Batı Londra, Kensington’da bağımsız bir kolej olan Collingham College’da eğitim aldı.

Hawkins, Oxford Üniversitesi Keble Koleji’nde felsefe, siyaset ve ekonomi okudu. The Times için iş haberlerinde gazeteci olarak çalıştı. Daha sonra bir dizi yayında serbest çalıştı ve The Money Goddess adlı kadınlar için bir mali tavsiye kitabı yazdı.

Yıl 2009 olduğunda Paula Hawkins, Amy Silver takma adı altında romantik komedi yazmaya başladı ve Confessions of a Reluctant Recessionista dahil olmak üzere dört roman yazdı. Ancak daha karanlık, daha ciddi bir hikaye yazmak istiyordu ve bunun için çalışmaya başladı.

En önemli kitabı olan Trendeki Kız gerilim kitabı 2015 yılında yayımlandı. İkinci önemli kitabı olan Karanlık Sular 2017 yılında Türkçe olarak İthaki Yayınları tarafından çevrildi. Yazar hala üretmeye devam etmekte.

Paula Hawkins Kitapları

Aşağıda Paula Hawkins’in kitaplarını görebilirsiniz. Çevrilmişse Türkçe adlarını, yoksa orijinal adlarını ekledim. Yazar mahlas kullandığı için de yanına mahlasını koydum.

  1. The Money Goddess: The Complete Financial Makeover (2006) (Paula Hawkins)
  2. Guerrilla Learning: How to Give Your Kids a Real Education With or Without School (2001)
  3. Cadde Kızı (2009) – Amy Silver
  4. Noel İçin Tek Dileğim (2010) – Amy Silver
  5. Sen, Ben ve Onca Yıl (2011) – Amy Silver
  6. The Reunion (2013) – Amy Silver
  7. Trendeki Kız (2015) – Paula Hawkins
  8. Karanlık Sular (2017) – Paula Hawkins
  9. İçin İçin Yanan Ateş (2021) – Paula Hawkins, en yeni kitabı.

Umarım yazar hakkındaki sorularınıza bir yanıt bulabilmişsinizdir. Kendisi gayet donanımlı ve farklı türlerde eser veren popüler bir yazar. Benim için bir mahlasla romans yazması gerçekten şaşırtıcı oldu, peki ya sizin için?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.