Davis Grubb’un Night Of The Hunter Kitabı Filme Uyarlanıyor

Davis Grubb'un Night Of The Hunter Kitabı Filme Uyarlanıyor

Davis Grubb’un klasikler arasına girmiş, 1953 yılında yayımlanan romanı Night of the Hunter, Scott Derrickson tarafından Universal Pictures için beyazperdeye uyarlanıyor. Senaryo, Derrickson’ın uzun süreli iş birliği yaptığı C. Robert Cargill ile birlikte yazıldı. İkili daha önce The Black Phone ve Doctor Strange gibi projelerde de birlikte çalışmıştı.

Night of the Hunter, vaiz kılığındaki seri katil Harry Powell’ın hikayesini anlatıyor. Powell, ölen kocasının sakladığı servete ulaşmak için bir dul kadınla evlenir. Kadının çocukları John ve Pearl, Powell’ın hedefi olur.

Bu roman, “The Bluebeard of Quiet Dell” olarak bilinen ve 1932’de iki dul kadın ve üç çocuğu öldürmekten asılan seri katil Harry Powers’tan esinlenmiştir. 1953’te geniş beğeni toplayan bu çoksatan roman, Charles Laughton’ın klasik kara filmine de ilham kaynağı olmuştur. Kitaptaki baş karakter “Harry Powell”, LOVE ve HATE dövmeleriyle hatırlanır ve kitap ve sinema tarihinin en ürkütücü karakterlerinden biri olarak kabul edilir.

Anında bir bestseller olan ve Ulusal Kitap Ödülü finalisti olan Night of the Hunter, Grubb’un 10 romanından ilkiydi. Bu kitap, daha önce 1955’te United Artists tarafından klasik bir filme uyarlanmıştı. Charles Laughton, Robert Mitchum’un başrolde olduğu bu etkileyici eseri yönetmişti.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.