Cormoran Strike Okuma Sırası – Robert Galbraith (J. K. Rowling)

Cormoran Strike Okuma Sırası Robert
Cormoran Strike Okuma Sırası Robert

Cormoran Strike, ünlü İngiliz yazar J.K. Rowling’in Robert Galbraith mahlasıyla yazdığı bir polisiye roman dizisi ve bu yazıda Cormoran Strike okuma sırası mevcut.

Kitaplar, özel dedektif Cormoran Strike ve onun asistanı Robin Ellacott’un maceralarını konu alır. İlk kitap olan Guguk Kuşu 2013 yılında yayımlandı ve J.K. Rowling’in gerçek kimliğini açıkladıktan sonra büyük bir popülarite kazandı. Seriye günümüzde hala yeni kitaplar eklenmeye devam ediyor.

Goodreads Okurların Seçimi gibi ödülleri de kazandı.

Cormoran Strike karakteri, Afganistan savaşına katılıp bir bacağını kaybetmiştir ve döndükten sonra özel dedektiflik yapmaya başlamıştır. Robin Ellacott ise onun asistanı olarak işe başlar ve ikisi de Londra’da çeşitli suçları çözmeye çalışırken zorlu vakalarla karşılaşırlar.

Cormoran Strike Serisi Okuma Sırası

  1. Guguk Kuşu (The Cuckoo’s Calling)
  2. İpekböceği (The Silkworm)
  3. Kötülük Kariyeri (Career of Evil)
  4. Ölümcül Beyaz (Lethal White)
  5. Troubled Blood
  6. The Ink Black Heart
  7. The Running Grave
  8. ???

Cormoran Strike Serisi, karmaşık karakterleri, zengin detayları ve gizemli öyküsü, karmaşık olay örgüleri ve sürükleyici anlatımıyla okurlardan övgü kazandı.

Bu seri, J.K. Rowling (Robert Galbraith) tarafından yazıldığı için Harry Potter sevenler için de çekici gelse de biri fantastikken diğeri polisiyedir. Farklı türlerde oldukları için türleri seviyorsanız okumanızda kesinlikle fayda var.

Umarım Cormoran Strike serisi kitap sırası işinize yaramıştır. Bir yorumunuz, düzeltmeniz varsa aşağıya yazmaktan çekinmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.