Vahşi Robot Kaçıyor (Vahşi Robot #2)- Peter Brown | Kitap Yorumu

Vahşi Robot Kaçıyor afiş
Vahşi Robot Kaçıyor afiş

Vahşi Robot Kaçıyor serinin ikinci kitabı. Vahşi Robot aklımda ve içimde kendine güzel bir yer edinen, yaratıcı ve besleyici bulduğum bir kitaptı. Elbette sonu insanın aklında büyük sorular bırakmıştı ve devamını okumadan bu sorulara kesinlikle yanıt bulamayacaktık.

İşte bu yüzden pek 2020’nin son demlerinde Vahşi Robot Kaçıyor’u okudum ancak düşüncelerimi dökmek şimdiye nasip oldu.

Vahşi Robot Kaçıyor’da Neler Oluyor?

İlk kitapta Roz vahşi hayvanlara zarar gelmesin diye büyük bir karar vermiş ve teslim olmuştu. İkinci kitap ise bu olayın akabinde, robot tamir merkezinde hafızası silinme tehdidiyle karşı karşıya olan bir Roz ile başlıyor.

Roz kimseye zarar vermeden yuvasına dönmek için çaba verse de önünde elbette çipler, insanlar ve diğer robotlardan oluşan koca bir ordu vardır.

Peki Roz tüm bu zorlukları aşıp oğluna ve bildiği yuvasına dönebilecek midir?

İşte bu kitapta bunu okuyoruz.

Vahşi Robot Kaçıyor, Vahşi Robot’u Aratmıyor.

Her ne kadar Vahşi Robot tekerlemesine benzese de bu başlık bunu söylemeden edemezdim. Normalde ikinci kitaplar çoğunlukla bir hayal kırıklığı yaratırlar ancak bu Vahşi Robot Kaçıyor için kesinlikle geçerli değil.

O saf, masum Roz yine aynı. Ancak bu sefer kendisini savunmayı da öğreniyor, bir “yaş”, “deneyim”, “öğreti” kazanıyor tüm yaşadıklarından.

Yine arkadaşlar ediyor. Ancak bu seferkiler çiftliklerinde çalıştığı iki çocuk! Başka hayvanlarla tanışıp şehri birbirine katıyor Roz ama sonra muhteşem bir final geliyor bizleri karşılamaya.

Vahşi Robot ikilemesi benim gönlümde hayvan sevgisi, doğa sevgisi denildiğinde akla gelebilecek en güzel serilerden.

Son Söz

Bu ikilemeyi daha önce duymadıysanız güzel çünkü şu andan sonra bir bahaneniz kalmıyor. Gidip alın ve okuyun. Eminim ki bu ikileme bir bahar günü gibi içinize sevinç dolduracak. Hele ki hâlâ evlerde tıkılı kaldığımız şu günlerde Vahşi Robot’un yabanı keşfedişi size nefes verecek.

Yıldızlar 5
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.