Kitapseverlere Ne Hediye Alınır? Kitapseverlere Hediye Önerileri

Kitapseverlere ne hediye alınır diyorsanız doğru yerdesiniz.

İster sevgililer günü, ister doğum günü, ister sıradan bir gün olsun, kitapsever bir sevdiğinize hediye almak istiyorsanız işiniz aslında çok kolay. Kitap veya onun kitap okumasını kolaylaştıracak ufak aksesuarlar şeklinde kitapseverlere hediye edebilirsiniz.

Hadi birlikte tatlı önerilere bakalım.

Kitapseverlere Hediyeler

Aşağıda her kitapseverin öyle ya da böyle seveceği hediyeleri bulabilirsiniz. Eğer yaratıcı bir öneriniz varsa yorum bırakmaktan çekinmeyin!


İsme Özel Kütüphane Kitap Mührü

Kaybolan kitaplardan, suçlamalardan ve geri dönmeyen ödünç kitaplardan bıkan kitap kurtları için muhteşem bir hediye fikri de kitap veya kütüphane mührü.

Trendyol’dan veya başka yerlerden edinebileceğiniz bu mühürler hem çok tatlı hem de işlevsel bir hediye. Çeşitli şekilleri de olduğu için ayrı bir özelleştirme imkanı da sunuyor. Açıkçası BAYILDIM! Kitapseverlere hediye arıyorsanız, mükemmel bir seçenek.
LED Işıklı Kitap Okuma Gözlüğü

Bu tatlı gözlüğü neredeyse her satış sitesinde bulabilirsiniz. Kitapseverelere hediye edilebilir çünkü 100 saat civarı kitap okuma fırsatı veriyor. Geceleri kitap okumayı seven ancak ışık kapamayı veya kitap okuduğunu çaktırmak istemeyen karton kapaklı kitapseverler için ideal bir hediye!


Harry Potter Asası

Kitapseverlere ne hediye alınır sorusunun cevabı bence bu. HP’i alıp Dumbledor, Snape, Ron veya Hermione yazın ve işte size bir hediye seçeneği. Bugüne dek ben bu seriyi sevmeyen bir okur duymadım. Üstelik kitaplığına her baktığında sizi hatırlatacak bir anı da.


Figürlü Metal Kitap Tutucular

Kitapsever bir arkadaşınız varsa, o zaman kitaplıklar ve hatta küçük bir kütüphane kaçınılmazdır. Kitapsever arkadaşınıza raflarını süsleyebilecekleri kitap tutucular hediye edebilirsiniz.

Kitapseverlere hediye edilebilecek harika bir süs.


Kitap Şeklinde Telefon Kılıfı

Tatlı ve komik bir hediye arıyorsanız bu telefon kılıfı mükemmel.


Çeşit Çeşit Kitap Ayraçları

Bir kitap kurduna asla bir kitap ayracı yetmez, çünkü hiçbir kitap kurdu tek kitap okumaz. Muhtemelen aynı anda ortalama beş kitap okuyordur. Siz de bu huyu besleyerek kitapsever arkadaşınıza kitap ayraçları hediye edebilirsiniz.


Hediye Kartı

Trendyol, D&R, Kitap Yurdu gibi sitelerden hediye kartı alıp, okurun kendisine onun istediği kitapları hediye ederek onu aldığınız hediye yerine kendi istediği bir şeyi almaya itebilirsiniz.

Bu pek duygusal bir hediye olmasa da okuru mutlu edecek bir hediye. ☺
Baskılı Kupa/Yastık/Tabak/Kolye

Kitapsever arkadaşınızın favori kitaplarından birinin kapağını bularak bunu her hangi bir eşyaya bastırabilir ve kendisine hediye edebilirsiniz.

Buna karakter görselleri, alıntılar, hayran ürünleri de dahil.


Kindle, Kobo veya Herhangi Bir Elektronik Kitap Okuma Cihazı

Eğer kitapsever arkadaşınız illa karton kapaklı kitap demiyorsa ona bir Kindle veya Kobo hediye ederek binlerce kitabı yanında taşımasına imkan vererek onu son yılların en mutlu insanlarından birisi haline getirebilirsiniz.

Ancak bu, kendisi ciltli kitaplar okumayı tercih ediyorsa tam tersi bir etki bırakabilir veya paranızın çöp olmasını sağlayabilir.


Favori Yazardan İmzalı Kitap

Gözde yazarlarından imzalı bir kitap, bir kitapseverler için oldukça özel ve anlamlı bir hediyedir. Bu hediye, hem okuma tutkunu için bir değer objesi hem de yazarın eserine olan kişisel bağını pekiştiren bir hatıra olabilir. Ada özel olması onu son derece değerli yapar ve eşsizlik katar.


Kitaplıklar ve Kütüphaler

Bir kitapkurdunun kitaplara ve o kitapların da hem güzel görünebileceği hem desabırla bekleyeceği raflara ihtiyacı vardır. Bu yüzdendir ki bu ikili her daim aynı bağlamlarda anılır ve birbirlerinden kopmazlar.

Bu ahşap vitrinler her ne kadar özel olarak yapılabilir olsa da hazır ve kolay kurulumu olan birçok kitaplık örneği e-ticaret sitelerinde mevcut.

Eğer kitapkurdu sevdiğinize güzel ve onu mutlu edecek bir hediye arıyorsanız kütüphanenin vazgeçilmez bir parçası olan kitaplıklar kesinlikle değerlendirilmeli.

Aşağıda size fikir sağlaması için birkaç örnek ve bağlantı veriyorum.


Okuma Koltuğu

Okuma koltukları, sadece konforlu bir oturma deneyimi sunmakla kalmayıp aynı zamanda kitapların keyfini çıkarmak için ideal bir ortam sağlar. Ergonomik tasarımları ve yumuşak dolgu malzemeleri sayesinde, uzun saatler boyunca kitap okuma keyfini en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmışlardır. Bu yüzden de kitapseverlerin gözdeleridirler.

Ayrıca okuma koltukları genellikle ayak dayama veya puf gibi ek özelliklere sahiptir, bu da okurun kitaplarını daha rahat bir şekilde okumasına olanak tanır. Yan cebi veya depolama alanları sayesinde kitap ayracı, gözlük gibi küçük aksesuarları da düzenli bir şekilde saklamak mümkündür. Şık tasarımlarıyla ev dekoruna uyum sağlayan okuma koltukları, sadece kitap okuma alanınızı değil, aynı zamanda yaşam alanınızı da zenginleştirecek harika bir ek olacaktır. Unutulmaz bir okuma deneyimi için, sevdiklerinize özel bir okuma koltuğu hediye etmek, onları kitapların büyülü dünyasına davet etmenin muazzam bir yoludur.


Merve Özcan

Çevirmen, SEO'CU, eski editör. Çokbilmiş. Kedisever. Usta geyikçi. Muzip. Meraklı. Geveze. Çocuk ruhlu.

Next Post

Web Uygulaması Nedir? Faydası Nelerdir?

Çar Ağu 30 , 2023
Web uygulaması nedir? Web Uygulaması (Web Application), kullanıcıların internete bağlı tarayıcılarında kullandıkları yazılımlardır. Web uygulamalarına kullanıcılar farklı cihazlardan (bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar vb.) tarayıcılar aracılığıyla erişebilir. Bunlar, tarayıcılara yüklenmiş bir […]
Web Uygulaması Nedir Faydası Nelerdir

Bu yazılara da bakın