Rizzoli & Isles Okuma Sırası (Güncel Liste)

2
Rizzoli & Isles Okuma Sırası

Ünlü Rizzoli & Isles serisi okuma sırası hakkında bilgi arıyorsanız bu yazı sizin için. Ayrıca Tess Gerritsen ve kitapları hakkında bilgi için bağlantıya tıklayın.

Yıllarca yazarın kitapları Martı Yayınları‘ndan çıksa da son yıllarda Doğan Kitap haklarını almış gibi görünüyor. Bu yüzden de kitaplar yeni çeviriler ve yeni kapaklarla okurlarla buluşmakta. Yani iki edisyon bulursanız şaşırmayın. Benim de iki kitabını okuduğum ve dizisini şevkle izlediğim Rizzoli & Isles kitap serisi okurların aklında kurgusuyla yer etmiş durumda.

Rizzoli & Isles serisinin yayımlanan tüm kitapları çevrildi. Ancak seri hâlâ devam etmekte.

Yazarın en ünlü ve tek serisi olan Rizzoli & Isles’in ilk yayımlanma (İng.) tarihlerini de aşağıda bulabilirsiniz. Sizi daha fazla bekletmeden Rizzoli & Isles serisi okuma sırasına bakalım.Rizzoli & Isles Okuma Sırası

 1. Cerrah (2001)– Rizzoli & Isles serisinin ilk kitabı.
 2. Çırak (2002)
 3. Günahkâr (2003)
 4. İkiz Bedenler (2004)
 5. Siliniş – Vanish (2005)
 6. Mefisto Kulübü (2006)
 7. Ruh Koleksiyoncusu (2008)
 8. Buz Gibi Soğuk (2010)
 9. Sessiz Kız (2011)
  • 9,5 İsimsiz Ceset (2012)
 10. Sona Kalan (2012)
 11. Diriliş (2014)
 12. Bir Sırrım Var (2017)
 13. Dinle Beni (2022)

Rizzoli Ve Isles Serisi Konusu

Rizzoli & Isles 2001 yılında yayımlanmaya başlayan bir polisiye kitap serisidir.

Romanlarda Boston’un bir polis dedektifi olan Jane Rizzoli ve patolog Dr. Maura Isles ve iş yerindeki diğer meslektaşları, dedektif Korsak, Frost, Crowe ve FBI Ajanı Dean yer alır ve görevlilerin başlarından geçen suç ve kişisel olaylar anlatıyor.

Örneğin serinin ilk romanı olan Cerrah‘da, Boston’da bir seri katilin kopyacısının ortaya çıktığı düşünülür ve soruşturma yapılır.

Rizzoli & Isles Okuma Sırası SSS

Buradan Rizzoli & Isles hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Rizzoli & Isles Nedir?

Rizzoli & Isles Amerikan televizyon dizisi ve polisiye roman serisidir. Dizi, Jane Rizzoli ve Maura Isles adlı iki kadın karakterin cinayetleri çözmek için işbirliği yapmasını konu alır.

Rizzoli & Isles’ın konusu nedir?

Seride Boston’daki cinayet masasının tek kadın dedektifi olan Jane ve ölülerle yaşayanlardan daha iyi anlaşan adli tıp uzmanı Maura’nın suçluları yakalama maceraları anlatılmakta. Gerek seri katiller gerek kişisel yaşamlarındaki sorunlar incelenir.

Rizzoli & Isles Serisi sıralaması ve kitap serisi nedir?

Yukarıda 13 kitaplık seriyi yayımlanan Türkçe adlarıyla ve İngilizce tam kitaplarını bulabilirsiniz.

Tess Gerritsen Rizzoli Isles serisi kaç kitap?

Seri şimdilik 13 kitaptan oluşmaktadır.
Cerrah Konusu – 1. Kitap

Dr. Catherine Cordelli, Savannah’da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston’dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir. 
Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen’in insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilim romanlarından beşincisi olan “Cerrah”, inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman. 


Çırak – 2. Kitap

Boston’da boğucu bir yaz yaşanmaktadır. Kocalarının gözleri önünde saldırıya uğrayan kadınlar kaçırılıp öldürülür. Cesetleri günler sonra bulunur.  

Katilin yöntemi, dedektif Jane Rizzoli’nin bir yıl önce hapse attırdığı seri katil Warren Hoyt’unkine çok benzemektedir.  Rizzoli’nin bu cinayetlerde Hoyt’tan izler görmesini yaşadığı travmaya bağlayanlar mı haklıdır, yoksa Warren Hoyt –Cerrah– kendisine bir çırak mı bulmuştur? 


Günahkâr – 3. Kitap

Graystones Manastırı’nın dış dünyaya kapalı duvarları arasında bir felaket yaşanır. Genç rahibe Camille öldürülmüş, rahibe Ursula ise ağır yaralanmıştır. Manastırda yaşayan iki rahibenin neden öldüresiye dövüldüğü anlaşılamadığı gibi, katilin içeriye nasıl girdiği de bilinmez. Adli tabip Maura Isles’ın yaptığı otopside, genç rahibe hakkında sürpriz bir bilgi ortaya çıkar. Bu arada soruşturmanın gidişatını değiştiren bir gelişme olur ve bir başka kadın cesedi bulunur. Katil, kadının kimliğinin ortaya çıkmaması için uğraşmıştır.Maura Isles ve dedektif Jane Rizzoli birbirine bağlı olduğu anlaşılan bu cinayetleri araştırıp beklenmedik bir katilin peşine düşerken kişisel yaşamlarında da önemli kararlar almak zorunda kalırlar…

Merve Özcan

Çevirmen, SEO'CU, eski editör. Çokbilmiş. Kedisever. Usta geyikçi. Muzip. Meraklı. Geveze. Çocuk ruhlu.

2 thoughts on “Rizzoli & Isles Okuma Sırası (Güncel Liste)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Next Post

Gabriel Garcia Marquez Kimdir? Kitapları Nelerdir?

Per Şub 23 , 2023
Gabriel Garcia Marquez (1927-2014) Kolombiyalı bir yazar ve gazetecidir. Kendisi birçok kişi tarafından 20. yüzyılın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilir, fantastik ve günlük unsurları birleştiren bir edebiyat türü […]
Gabriel Garcia Marquez kimdir

Bu yazılara da bakın