Seri Okuma Sırası: Rizzoli & Isles Okuma Sırası – Tess Gerritsen

Rizzoli & Isles serisi okuma sırası arıyorsanız bu yazı sizin için. Tabii bu seri Cerrah Serisi veya Tess Gerritsen Serisi olarak da okurların aklında yer etmiş bulunuyor.

Rizzoli & Isles ayrıca 2010 – 2016 yılları arasında bir dizi olarak da okurların karşısına çıktı.

Tess Gerritsen kimdir?

Tess Gerritsen Türk okurlar tarafından çok sevilen bir gizem ve polisiye yazarı. En bilinen eseri ise bir dizi de yapılan Rizzoli & Isles serisi. Cerrah ile başlayan seri 2001’de yayınlanmaya başlamış, son kitabı ise 2017’de çıkmıştı.

12 Haziran 1953 tarihinde, San Diego, Kaliforniya, ABD’de doğan yazar aslen doktorluk eğitimi alır. Ancak doğum izni sırasında ilk romanı olan Gece Yarısından Sonra‘yı yazar ve macerası böyle başlar. 30’dan fazla kitabı bulunan New York Times çoksatan yazarı olan Gerritsen, Rita ve Nero Wolfe ödüllerini kazanmıştır.

Emekli olan yazar şimdilerde tam zamanlı olarak yazarlık yapıyor ve yabancı bir yazara göre sık sık Türkiye’yi ziyaret ediyor ve imza günleri yapıyor. Geçmiş yıllarda özellikle Tüyap Kitap Fuarı’nda sık sık gördüğümüz bir gerilim yazarı kendisi.

Türk insanını ve Türkiyeyi sevdiğini söylemekte bir sakınca yoktur diye düşünüyorum.

Rizzoli & Isles Okuma Sırası

Yıllarca Tess Gerritsen kitapları Martı Yayınları‘ndan çıksa da son yıllarda Doğan Kitap haklarını almış gibi görünüyor. Bu yüzden de kitaplar yeni çeviriler ve yeni kapaklarla okurlarla buluşmakta. Yani iki edisyon bulursanız şaşırmayın.

Benim de iki kitabını okuduğum ve dizisini şevkle izlediğim Rizzoli & Isles kitap serisi okurların aklında kurgusuyla yer etmiş durumda.

Rizzoli & Isles serisinin yayımlanan tüm kitapları çevrildi. Ancak seri hâlâ devam etmekte. 13. kitap olan Listen to Me 2022 yılında yayımlanacak.

Tess Gettirsen’in en ünlü ve tek serisi olan Rizzoli & Isles’in ilk yayımlanma (İng.) tarihlerini de aşağıda bulabilirsiniz. Sizi daha fazla bekletmeden Rizzoli & Isles serisi okuma sırasına bakalım.

Rizzoli & Isles serisi okuma sırası:

 1. Cerrah (2001)Rizzoli & Isles serisinin ilk kitabı.
 2. Çırak (2002)
 3. Günahkar (2003)
 4. İkiz Bedenler (2004)
 5. Siliniş – Vanish (2005)
 6. Mefisto Kulübü (2006)
 7. Ruh Koleksiyoncusu (2008)
 8. Buz Gibi Soğuk (2010)
 9. Sessiz Kız (2011)
 10. Sona Kalan (2012)
 11. Diriliş (2014)
 12. Bir Sırrım Var (2017)
 13. Dinle Beni (2022)

Rizzoli & Isles SSS

Burada Rizzoli & Isles hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Rizzoli & Isles’ın konusu nedir?

Seride Boston’daki cinayet masasının tek kadın dedektifi olan Jane ve ölülerle yaşayanlardan daha iyi anlaşan adli tıp uzmanı Maura’nın suçluları yakalama maceraları anlatılmakta. Gerek seri katiller gerek kişisel yaşamlarındaki sorunlar incelenir.

Rizzoli & Isles Serisi sıralaması ve kitap Serisi nedir?

Yukarıda 13 kitaplık seriyi yayımlanan Türkçe adlarıyla ve İngilizce tam kitaplarını bulabilirsiniz.

Tess Gerritsen’in son kitabı nedir?

Tess Gerritsen’in son kitabı Doğan Kitap’tan yayımlanan Gece Gelen.

Tess Gerritsen kitapları sırayla mı okunmalı?

Rizzoli & Isles serisinin kitapları birbirleriyle bağlantılı olduğu için sırayla okunması, okurlar açısından daha iyi olacaktır.

Siz Rizzoli & Isles serisini okudunuz mu? Ne düşünüyorsunuz? Tess Gerritsen en sevdiğiniz yazarlar arasında mı? Tess Gerritsen kitapları sırası işinize yaradı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

You May Also Like