Monster Hunter ile Güzel İki Saat Geçirmek

Canavar Avcısı Afiş

Fantastik ve bilim kurgu izlemeyi, okumayı çok seven biri olarak Monster Hunter beni çok da hayal kırıklığına uğratmadı. Neden mi? Hemen geliyor yanıt.

Türkçe adıyla Canavar Avcısı, 2020 yılında gösterilen fantastik bir film ve son zamanlardaki yapımlardan alıştığımız üzere bir aynı isimli oyundan uyarlanmış bir film. Baş rollerinde Milla Jovovich (Natalie Artemis), Tony Jaa ve Ron Perlman oynuyor. Milla Jovovich’i Hellboy ve Resident Evil’dan tanıyoruz. Yönetmen ve yapımcı ise Paul W.S. Anderson.

Monster Hunter’ın konusu

Monster Hunter, bir grup askerin büyülü bir fırtına ile yabancı bir dünyaya gitmesi ve oradaki acayip yaratıklarla mücadele etmesini anlatıyor. Hayatta kalma ve savaş odaklı bir film. İlk başta büyü pek görülmese de zamanla bu unsur da kurguya iyice ekleniyor.

Düşüncelerim

Monster Hunter’ın video oyunundan uyarlandığını bilmeden izlediğimde ve bitirdiğimde, bu filmden güzel bir oyun olurmuş diye düşündüm. Yani bu yönden başarılı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.

Çokça aksiyon, kan, yakın dövüş içeren Monster Hunter benim açımdan hoş bir iki saat geçirdiğim, Jovovich’in aşina olduğumuz tarzını yansıtan, kafa yormayan bir filmdi. Öyküsü de belki tamamen özgün olsa bu kadar sürükleyici olmayacak kadar güzeldi.

Ne var ki oyunculuk, efektler açısından muazzam sayılmaz, hatta belki de vasat bile görülebilir. Mantıksal olarak çok da açığı olduğunu itiraf etmem gerekir. Filmin sonu da devamı olduğunu belli ediyor ancak Monster Hunter 2 olacak mı, henüz bir bilgi yok.

Özet olarak bu film büyük umutlarla başlanmayacak, göz boyayan efektlerin aranmaması gereken bir film. Oyunu oynamadığım için uyarlama için kesin bir yorum yapamayacağım ancak IMDB puanının 5’li oranlarda olduğunu düşünerek pek de sevilmediğini belirtmek gerek.

Filmin çoğunun 2 kişi üzerinden döndüğü ve zaten Oscar gibi bir hedefi olmadığı hesaba katıldığında, üstüne şöyle bir afişe bakıldığında bence vaat ettiğini veren bir yapım olarak görülmeli Monster Hunter.

Eğer izleyecek dizi arıyorsanız İzlemeniz Gereken Harika Diziler adlı yazıya bakabilirsiniz.

Peki siz izler misiniz bu filmi? Yoksa hiiiiiç işiniz olmaz mı?

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir