Alice Müzikali 10 Şubat’ta Disney+’ta!

Alice Müzikali, tiyatroseverlerin uzun zamandır dilinden düşmeyen kitap uyarlaması bir oyun. pek çok kez kapalı gişe oynayan “Alice Müzikali”nde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak karşımıza çıkarken, Ezgi Mola “Kraliçe”yi ve Enis Arıkan da “Tavşan”ı oynamakta. İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolünde.

Geçtiğimiz yıl izleyicilerle buluşan Disney+ büyük bir atılım yaparak bu ünlü ve çok beğeni toplayan müzikali bizlerle buluşturmakta. Bileti alanlar Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde canlı görme fırsatına erişirken gidemeyenler de evlerinden bu beğenilen müzikali izleyebilecek.

İlk kez 7 Şubat 2019’da prömiyerini yaptı, pandemi yüzünden bir süre ara verildi ve ardından tam gaz devam etti. Müzikal, 23. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Haldun Dormen Özel Ödülü”ne ve En İyi Koreografi Ödülleri’ne layık görüldü.

Alice Müzikali Ekibi

Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar
Yönetmen: Serdar Biliş
Müzik: Tuluğ Tırpan
Koreograf: Beyhan Murphy
Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak
Yapımcı: BKM, ZORLU PSM, ID
Proje Yapımcısı: Nisan Ceren Özerten
Yaratıcı Yapımcı: Ayşe Barım
Sahne Tasarım: Gamze Kuş
Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev
Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist “Duy Beni” ve “Kuzey Yıldızı” Şarkıları
Söz ve Müzik: Nil Karaibrahimgil
Dansçılar: Ahmet Şahin, Buse Öztekin, Canberk Yıldız, Ceyda Özcan, Ferhat Güneş, İsmet Köroğlu, Kamola Rashidova, Nil Batırbaygil, Ozan Akgün, Taner Güngör, Balca Kızılkaya, Begümhan Canbulatoğlu, Berk Can Ceylan, Celalettin Rumi Güngör, Cem Bilgin, Damla Ürk, Ekin Tunceli, Fethi Arda Ergül, Oğuz Turgutgenç, Tuğçe Göncü, Yücel Emre Kaynarsu, Gülçin Gökçebağoğlu, Mert Aksu.
Orkestra: Barış Mert Peker (m.d. , keyboard), Efe Eroğlu (gitar), Ekin Cengizkan (davul), Emre Türkmen (bas), Ezgi Daloğlu (alto saksafon, flüt), İlker Çolak (perküsyon).

Kapanış

Siz Alice Müzikali’ni izleme fırsatına erişmiş miydiniz? Yoksa hemen Disney+’ın bu harika atılımından mı yararlanacaksınız? Ben şahsen dört gözle 10 Şubat’ın gelmesini bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.