Haber Kitap

2022 Yılında Çıkacak Kitap Uyarlamaları

 

Kitap uyarlamaları her okurun hem biraz dehşet hem de biraz merakla beklediği yapımlar ve 2022 yılında çıkacak kitap uyarlamaları da bizlerden farklı bir tepki almayacaktır. Sonuçta önce kitaplardan bildiğimiz dünyaların senaristler ve yönetmenin gözünden ekrana aktarılması her daim istediğimiz sonuçları doğurmuyor. Bu yazıda 2022 yılında ekranlarda göreceğimiz kitap uyarlamalarını bulacaksınız.

Haberler geldikçe bu listenin güncelleneceğini de not düşelim ve geçelim 2022 yılında çıkacak kitap uyarlamaları listemize.

Nil’de Ölüm (Hercule Poirot 17) – Agatha Christie

Nil’de Ölüm yurtdışında 2021‘de çıkacak görünse de IMDB’de Türkiye için yayın tarihi 2022 şubat olarak belirlenmiş.

Agatha Christie’nin yazdığı polisiyenin başrollerini Kenneth Branagh, Gal Gadot (Justice League) ve Tom Bateman paylaşırken, yönetmen olarak Kenneth Branagh‘ı göreceğiz. Doğu Ekspresinde Cinayet de 2017’de bizlerle buluşmuş ancak pek ilgi görmemişti. Belki bu sefer işler değişir.

 

Kötü Kan: Bir Silikon Vadisi Girişimindeki Sırlar ve Yalanlar – John Carreyrou


2020’de Buzdağı Yayınları’ndan çıkan bu kitap ekranlara Jennifer Lawrence ve Mike Gassaway‘ın oyunculuklarıyla gelecek. Yönetmen koltuğunda ise Adam McKay oturuyor. IMDB sayfasında en son güncellemenin 2018’de yapıldığı düşünülürse, pandeminin kötü etkilediği yapımlardan. IMDB’de Bad Blood olarak bulunabilir.

 

 

 

Mob Girl: A Woman’s Life in the Underworld – Teresa Carpenter

Türkçesi Mafya Kızı: Bir Kadının Yeraltı’ndaki Yaşamı olan kitap henüz dilimize çevrilmemiş. 1992 yılında yayımlanan kitap bir gerçek suç eseri. Gizem ve suç kitapları sevenlerin bu filmi kaçırmaması gerek diye düşünüyorum. IMDB’de ise Mob Girl olarak listelenmiş.

Başrolde yine Oscar ödüllü Jennifer Lawrence var. Bir diğer oyuncu ise 11 yaşındaki Lucas Royalty.

 

Suya Düşen Hayalleri Kurtarma Rehberi – Libby Page

Asıl adıyla The Lido 2018’de Yabancı Yayınları’ndan yayımlanan bir kitap. Libby Page’in çıkış romanı. Henüz bir bilgi bulunmasa da IMDB sayfasında 2022 yılında çıkacak kitap uyarlamaları arasında görünüyor.

Derin Sular – Patricia Highsmith

Asıl adıyla Deep Water, Can Yayınları tarafından 2015’te yayımlanan ama ilk çıkışı 1955 olan değerli bir eser. Yapımcılar bu fırsatı kaçırmayıp onu 2022’de film olarak yayınlamayı kafalarına koymuş gibiler. Başrolleri ise Ben Affleck, Ana de Armas ve Rachel Blanchard paylaşacak.

Diğer 2022 yılında çıkacak kitap uyarlamaları şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir